Ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń - sposób na wirusa

Ozonowanie – Ozon jest to nic innego jak i tritlen – alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek. Posiada silne własności aseptyczne i toksyczne. Stosowany jest w medycynie przy dezynfekcji w swoim działaniu jest zabójczy dla wszystkich grzybów, pleśni, bakterii i wirusów.
W dezynfekcji jest ponad 50-krotnie skuteczniejszy od chloru i cechuje się 3000 raz szybszy w działaniu. Ozon uważany jest za środek o wiele skuteczniejszy i bezpieczniejszy od jakichkolwiek środków chemicznych stosowanych w odgrzybianiu, dezynfekcji czy dezodoryzacji.

Metoda ozonowania nie wyłącza obiektów, pomieszczeń z użytkowania na dłużej niż 8 godzin. Jest to idealne rozwiązanie dla działających obiektów.

Pomieszczenia ozonowane są gotowe do użytkowania krótko po zakończeniu procesu.

Ozonowanie działa w bardzo krótkim czasie i wyjątkowo skutecznie. Spowodowane jest to właściwościami ozonu – Jest to bardzo silny gaz o krótkim czasie życia i jest to w pełni bezpieczny proces ( połowiczny czas rozpadu około 30minut) którego działanie opiera się na natychmiastowym utlenieniu cząsteczek zarodników bakterii wydzielających negatywny zapach, co powoduje ich rozbicie i tym samym usuwa źródło brzydkich zapachów.

Po zakończeniu usługi ozonowania w danym pomieszczeniu będzie się  unosił specyficzny, przyjemny zapach ozonu – specyficzny zapach jaki da się wyczuć w powietrzu tuż po burzy.

Po tego typu zabiegach zmniejsza się znacznie ryzyko zachorowań dzięki wyeliminowaniu ze środowiska bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów, pleśni.

 

Aby poznać ofertę dokładniej lub ustalić cenę – skontaktuj się z nami!